do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Tutorial na bluzke do karmienia - jak przerobić wykrój. 2

Dziś przedstawiamy tutorial jak przerobić zwykły wykrój na tshirt na bluzkę do karmienia - wpis autorski Pauliny Malki.

Potrzebne:

  • 1-1.5 m jerseyu (KLIK)
  • Lamówka dzianinowa elastyczna (KLIK)
  • Wykrój na t-shirt
  • Papier do przerysowania wykroju (KLIK)
  • Nożyczki, szpilki, linijka, pisak/ołówek, igła do stretchu, podwójna igła ((KLIK)
  • Opcjonalnie: mata do cięcia, nóż krążkowy

     Krok po kroku:

     1.       Zaczynamy od dwukrotnego odrysowania wykroju przodu (na zdjęciach oczywiście znajduje się połowa przodu).

 

2.       Jeden z odrysowanych „przodów” stanie się częścią spodnią koszulki. Obniżamy dekolt tak, by kończył się mniej-więcej w okolicy piersi. W Moim przypadku jest to 11 cm. Przesuwamy linię ramienia o ok. 2,5 cm. W przeciwnym razie na gotowej koszulce powstałoby zgrubienie na linii ramienia. Wycinamy gotową część spodnią przodu.

 

3.       Czas na drugi, odrysowany wcześniej przód. Stanie się częścią wierzchnią. Od pachy odmierzamy długość jaką ma mieć wierzch koszulki. W moim przypadku jest to 13 cm. Na linii dekoltu również odmierzamy odpowiednią długość (by linia poprowadzona od pachy w stronę środka przodu utworzyła z tym środkiem kąt prosty). U mnie ta długość wynosi 23 cm. Wycinamy gotową część wierzchnią.


 

4.       Szpilkujemy i wycinamy ze złożonego materiału wszystkie potrzebne elementy koszulki. Wycinamy również pliskę o szerokości 4 cm do obszycia dekoltu. UWAGA: wycinając elementy z materiału pamiętamy o zapasie na podwinięcie min. 2 cm.

 

5.       Przystępujemy do szycia. Obszywamy na overlocku dół części wierzchniej przodu. Obszyty dół podwijamy na 2 cm i zszywamy podwójną igłą.

 

 

 

6.       Czas na dekolt części spodniej przodu. Wycinamy lamówkę nieco krótszą niż długość dekoltu. Spinamy i obszywamy dekolt lamówką.

 

7.       Prasujemy przygotowane przody.

 

8.       Nakładamy część wierzchnią przodu na spodnią. Spinamy szpilkami i zszywamy na linii ramion, pach oraz po bokach. Dzięki temu Przód nie będzie się względem siebie przesuwać.

 

 

9.       Przód koszulki już jest gotowy. Spinamy z sobą przód i tył i zszywamy na overlocku. Zszywamy i obszywamy również rękawki. Przyszywamy gotowe rękawki do koszulki.

 

10.   Przygotowujemy plisę do obszycia dekoltu. Mierzymy dekolt, plisa to 0,7 zmierzonej długości. Zszywamy końce plisy, składamy ją na pół (względem szerokości). Spinamy i zszywamy plisę z dekoltem.

 

11.   Koszulka jest już prawie gotowa. Wystarczy obszyć dół overlockiem, podwinąć na 2 cm i zszyć dół podwójną igłą. To samo robimy z rękawami.

 

12.   Jeszcze tylko prasowanie i t-shirt do karmienia gotowy ;-)

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (2)

8 czerwca 2019

Świetnie właśnie czegoś takiego szukałam! Dzięki bardzo

23 lutego 2020

Skorzystałam z tego tutorialu. Super! Dziękuję! :-)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl